EN YT FB
flowers flowers 2 3

Psychologia

Pierwsze badanie ginekologiczne – stres, ktorego można uniknąć

Bycie kobietą wiąże się z wieloma przywilejami, ale także obowiązkami i zagrożeniami, dlatego każdy posiadający córkę stara się uczyć ją od najmłodszych lat wyznaczania granic – także fizycznych. Oczywistym jest, że innym nie wolno wkraczać bez zgody w naszą przestrzeń osobistą co jednak, gdy ta strefa musi być przełamana w imię dbania o zdrowie? Jak rozmawiać z młodą kobietą o pierwszym badaniu ginekologicznym i jak sprawić by nie było traumą?

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Niepłodność idiopatyczna – co, gdy medycyna zawodzi?

Niepłodność, której przyczyn nie można ustalić, dotyczy nawet 15–20%  par bezskutecznie starających się o dziecko. Co gdy pełna diagnostyka niepłodności wskazuje, że jesteś gotowa, a mimo tego nie dochodzi do zapłodnienia… Może przyczyna trudności tkwi zupełnie gdzie indziej – w głowie?

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Trauma okołoporodowa – jak sobie z nią radzić?

Każda z kobiet planujących dziecko myśli także o tym, często najtrudniejszym momencie zwieńczającym okres oczekiwania – porodzie. Poczucie bezpieczeństwa, wiara w najlepsze chęci i kompetencje osób pomagających przejść przez ten okres, jest kluczowa.

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Poronienie – jak poradzić sobie ze stratą?

Idealne etapy oczekiwania na potomka to oczywiście: dwie kreski na teście ciążowym, pierwsze badania USG i radość podczas słuchania bicia malutkiego serduszka, kolejne standardowe badania aż do wyczekiwanego terminu porodu by przywitać na świecie nowego, małego człowieczka. Ale co jeśli ten łańcuch zdarzeń zostanie nagle przerwany?

Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Psychoterapia okołoporodowa

Psychoterapia okołoporodowa to pomoc adresowana do kobiet oraz obojga rodziców, którzy potrzebują wsparcia w okresie trudności starań o dziecko, w trakcie ciąży i po porodzie. Staranie się o dziecko, ciąża ,poród dziecka i pierwsze lata jego życia są szczególnym czasem dla rodziców, a szczególnie dla matki (ciąża, poród, połóg, powrót do pracy zawodowej).

Przeczytaj o tym więcej tutaj.

 

Call Now Button