EN YT FB
flowers flowers 2 3

Zasady pracy z ciałem po porodzie cesarskiego cięcia.

Dlaczego po 🤰 porodzie cesarskiego cięcia tak ważne jest przyjmowanie wyprostnej pozycji ciała? Zalecenia szybkiej pionizacji oraz chodu w pozycji wyprostowanej związane są z profilaktyką 👉 przeciwzakrzepową oraz 👉 przeciwzrostową.
Jak zwraca uwagę, nasza specjalistka, 👩‍⚕️ mgr fizjoterapii Karolina Siniawska, przyjęcie wyprostowanej pozycji ciała jest jedną z pierwszych metod zmniejszeniem ryzyka pojawienia się bolesnych zrostów w miejscu przecięcia powłok brzusznych. Zwykle 6 godzin po porodzie, kiedy już czucie w nogach wróciło, następuje pionizacja i zalecenie przyjęcia wyprostowanej pozycji ciała. Nie bójmy się tego, blizna nie straci swojej ciągłości, nie ulegnie uszkodzeniu, mimo, że można mieć początkowo poczucie nieprzyjemnego ciągnięcia w podbrzuszu 👍.
Po powrocie do domu ze szpitala, w pierwszych dniach i tygodniach po porodzie, ❗ pamiętajmy aby nie ulegać panice i przyjmować wyprostną pozycję ciała podczas stania, siedzenia, spacerowania.
Gorąco zapraszamy na konsultacje do Pani Karoliny oraz na spotkanie live 28 września o godz. 19.00, które poprowadzą nasze fizjoterapeutki: 👩‍⚕️ mgr Izabela Ślęzak-Walczybok oraz 👩‍⚕️ mgr Karolina Siniawska.
Więcej informacji znajdziecie tutaj: 🔎/dlaczego-po-porodzie-cesarskiego….
Call Now Button