EN YT FB
flowers flowers 2 3

Laserowe leczenie hemoroidów

Hemoroidy są najpowszechniejszym schorzeniem proktologicznym. Do powstawania hemoroidów dochodzi, gdy w guzkach wzrasta ciśnienie. Najczęstszymi przyczynami powstawania guzków są m.in. niewłaściwa dieta, ciąża, otyłość, biegunka, zaburzenia rytmu wypróżnień, spowodowanych m.in. złą dietą.

Jest to nowoczesny zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych, w trakcie którego lekarz przy pomocy specjalnego włókna laserowego, doprowadza do zwłóknienia tkanek guzka hemoroidalnego. Zaabsorbowane światło laserowe stopniowo niszczy naczynia hemoroidalne, obkurczając jednocześnie otaczającą tkankę łączną, dzięki czemu dochodzi do ustąpienia dolegliwości. Zabieg odbywa się bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym bądź w krótkim znieczuleniu ogólnym.

Laserowe usuwanie hemoroidów jest jedną z najmniej inwazyjnych metod. Pozwala w krótkim czasie, skutecznie pozbyć się uciążliwego problemu.

Zaletą zabiegu przeprowadzonego tą metodą jest jego prostota i bezpieczeństwo, precyzja, minimalne ryzyko wystąpienia dyskomfortu po operacji oraz szybki powrót do normalnej aktywności.

Kwalifikacja do zabiegu

Decyzję o zabiegu podejmuje lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej. Na podstawie wyników badań i stanu ogólnego Pacjenta podejmuje się decyzję o zabiegu i ustala dogodny termin operacji. Metoda laserowego leczenia hemoroidów jest skuteczną, małoinwazyjną i bezpieczną metodą leczenia. Zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Zabieg jest bezkrwawy i nie wymaga zakładania szwów, nie ma po nim ran.

Po usunięciu guzków krwawniczych laserem pacjenci nie odczuwają bólu, dlatego mogą wrócić do domu, a po niedługim czasie do stałych aktywności.

Hemoroidy to bolesna, uciążliwa i częsta przypadłość. Nie warto się wstydzić i zwlekać z wizytą u lekarza, bo im wcześniej uda się rozpoznać chorobę, tym łatwiej będzie zapobiec dalszemu rozwojowi i całkowicie ją wyleczyć.

Zabiegi laserowego usuwania hemoroidów w szpitalu Medfemina we Wrocławiu, przeprowadza doświadczony chirurg , proktolog dr Dariusz Houdail

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

Zapraszamy do szpitala Medfemina we Wrocławiu, ul. Borowska 262.

tagi: laserowe leczenie hemoroidów, hemoroidy wrocław, zabieg hemoroidów cena wrocław, chirurg wrocław, leczenie żylaków odbytu wrocław, operacja hemoroidów wrocław

 

 

 

Call Now Button