EN YT FB
flowers flowers 2 3

Usunięcie guzka piersi

Usunięcie guzka piersi

 

  • Operacja chirurgicznego usunięcia guzka piersi wymaga wcześniejszej wizyty kwalifikacyjnej u lekarza, który ma operować Pacjentkę.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem nie można stosować leków przeciwzakrzepowych z wyjątkiem zastrzyków Clexane, Fragmin, Neoparin. Wszelkie indywidualne modyfikacje leczenia przeciwzakrzepowego uzgadniane są z chirurgiem z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Przed zabiegiem w znieczuleniu miejscowym pacjentka może i powinna spożywać wszystkie zwykłe posiłki o dotychczasowych porach, osoby chorujące na cukrzycę stosują dotychczasowe dawki leków.
  • Pacjentki leczące się z powodów kardiologicznych, np. nadciśnienie, zaburzenia rytmu zażywają wszystkie leki jak dotychczas.
  • Pacjentki leczone psychiatrycznie proszone są o zgłoszenie tego faktu chirurgowi w dniu planowania zabiegu i powinny w dniu operacji, również zażyć wszystkie przepisane leki. Radzimy aby na zabieg przychodzić z osobą towarzyszącą.
  • Po zabiegu pacjentka nie powinna prowadzić pojazdów mechanicznych. W zależności od okoliczności ( wygląd i wielkość guzka, wiek pacjentki, obciążenie rodzinne rakiem piersi), może być konieczne wykonanie biopsji celem potwierdzenia łagodnego charakteru guzka, przed planowanym zabiegiem operacyjnym.
  • U młodych pacjentek, zazwyczaj brak jest wskazań do wykonania biopsji przed operacją, gdy USG nie budzi wątpliwości. Operuje się guzki, które są wyczuwalne w badaniu fizykalnym ( palpacyjne ). Guzki niepalpacyjne poddaje się biopsji mammotomicznej jeśli istnieją takie wskazania i nie usuwa się ich chirurgicznie. W pojedynczych przypadkach np. niewyczuwalny szybko rosnący guz u pacjentki o obfitym biuście, możliwe jest usunięcie takiego guza po wcześniejszym oznaczeniu jego lokalizacji za pomocą tzw. kotwiczki.
  • Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, chyba że pacjentka wyrazi życzenie znieczulenia ogólnego. W przypadku rozległej operacji (np. duży guz położony głęboko w piersi) znieczulenie ogólne jest znacznie bardziej komfortowe
  • Czas trwania zabiegu to od 20 min do 1 godziny. Rana zaszywana jest zazwyczaj wchłanialnym szwem śródskórnym, którego nie trzeba usuwać. Po zabiegu pacjentkom zaleca się noszenie stanika, również w nocy, przez około 3 doby.
  • Bezpośrednio po zabiegu podajemy leki przeciwbólowe.

W szpitalu Medfemina zabieg usunięcia guzka piersi przeprowadza dr n.med Zbigniew Obuszko – chirurg, onkolog

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

Zapraszamy do szpitala Medfemina we Wrocławiu, ul. Borowska 262.

tagi: usunięcie guzka piersi, guzek piersi wrocław, usunięcie guzka piersi cena, onkolog wrocław

 

Call Now Button