EN YT FB
flowers flowers 2 3

Wyposażenie techniczne

Aparaty USG

Centrum Zdrowia Medfemina, od początku działalności, stawia na zapewnienie wysokiej klasy wyposażenia technicznego. Nasze aparaty USG to nowoczesne, wysoce specjalistyczne urządzenia wysokiej generacji.

Tego typu aparaty USG to abecadło pracy ginekologa-położnika. Dobra  jakość obrazowania ultrasonograficznego, pozwala w 100% wykorzystać potencjał wiedzy naszego zespołu medycznego i stanowi nieodzowny element, służący postawieniu trafnej diagnozy oraz wdrożeniu prawidłowego leczenia.

Na początku 2018 roku, po siedmiu latach działalności, Centrum Zdrowia Medfemina wymieniło wszystkie aparaty USG na wysokiej klasy sprzęt. Istotne jest także to, że wszystkie nasze gabinety są wyposażone w ten sam model aparatu USG . Oznacza to, że bez względu na to do którego lekarza lub do którego gabinetu trafiają nasze Pacjentki, mogą być pewne, że badanie USG zostanie na wysokiej klasie aparacie. Wszystkie aparaty posiadają funkcję HD Live służącą do wykonywania najbardziej efektownych zdjęć oraz filmów w technice 3D/4D. Filmy i zdjęcia na życzenie naszych Pacjentek mogą zostać zgrane na płytę DVD, lub pendrive  lub, bezpośrednio z aparatu, przesłane mailem.

Dla naszych najbardziej wrażliwych Pacjentek i najmniejszych Pacjentów (usg noworodkowe) oferujemy możliwość podgrzania żelu do badania USG w specjalnej podgrzewarce. W przypadku badań USG noworodków, w tym wykonywaniu USG bioderek, podgrzewanie żelu jest standardem. W przypadku Pacjentek dorosłych prosimy o zgłoszenie faktu szczególnej wrażliwości położnym w recepcji, przed udaniem się na wizytę do gabinetu.

Z możliwościami technicznymi naszych nowych aparatów można się zapoznać w galerii poniżej.

 

Wzierniki oraz inny sprzęt jednorazowy, steryliacja narzędzi wielokrotnego użytku.

Tam, gdzie tylko jest to możliwe, używamy w Centrum Zdrowia Medfemina, jednorazowych, sterylnych narzędzi oraz wzierników. Na naszym wyposażeniu znajdują się także wzierniki XXS przygotowane do użytku w przypadku szczególnie wrażliwych Pacjentek lub Pacjentek najmłodszych. W przypadku narzędzi wielokrotnego użytku są one sterylizowane w naszej sterylizatorni, pod nadzorem naszych położnych oraz pod kontrolą biologicznych i chemicznych testów skuteczności procesu sterylizacji. Nasza sterylizatornia podlega regularnej, kwartalnej kontroli skuteczności procesu sterylizacji, prowadzonej przez wrocławski oddział SANEPIDu.

Videokolposkop

Na wyposażeniu Centrum Zdrowia Medfemina znajduje się także wysokiej klasy videokolposkop. Videokolposkop to urządzenie pozwalające na wykonanie, w warunkach ambulatoryjnych, kolpokopii – badania służącego wczesnemu wykrywaniu raka szyjki macicy, stanów przedrakowych oraz innych schorzeń szyjki macicy.Obraz zarejestrowany przez videokolposkop jest następnie przesyłany do specjalnego oprogramowania na komputerze lekarza, gdzie dokonywana jest ostateczna ocena, służąca postawieniu właściwej diagnozy. Po wykonanym badaniu pacjentka otrzymuje raport z kolorowymi zdjęciami.

Aparaty KTG

Wysposażenie Centrum Zdrowia Medfemina uzupełniają dwa, wysokiej klasy,  aparaty KTG służące do badania tętna płodu w ostatnim okresie ciąży. W komfortowych warunkach naszych gabinetów, przed lub po właściwej wizycie lekarskiej, nasze położne wykonają badanie KTG a wyniki przekażą lekarzowi prowadzącemu.

Pomieszczenia Centrum Zdrowia Medfemina

Zapraszamy do Centrum Zdrowia Medfemina – Twój ginekolog we Wrocławiu!

 

Do dyspozycji naszych Pacjentek i ich bliskich jest komfortowa poczekalnia, wyposażona w dwa telewizory. Na życzenie naszych gości serwujemy kawę z ekspresu. Wszystkie gabinety lekarskie oraz recepcja są klimatyzowane. Do dyspozycji naszych Pacjentek są, zawsze aktualne, najbardziej popularne miesięczniki dla kobiet i mężczyzn, oferujemy także dostęp do sieci wi-fi. Wszystkie gabinety zapewniają możliwość skorzystania z kabiny higienicznej przed wizytą, każda kabina wyposażona jest w bidet. Nasze Pacjentki badane są na elektrycznie sterowanych fotelach ginekologicznych Golem, ułatwia to dostanie się na fotel Pacjentkom o ograniczonych możliwościach ruchowych oraz znacznie ułatwia badanie ginekologiczne lekarzom.

Call Now Button