EN YT FB
flowers flowers 2 3

Laserowe leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych – EVLT

Żylaki nóg to patologicznie poszerzone fragmenty żył powierzchownych, są wynikiem uszkodzenia zastawek żylnych, objawem refluksu i zastoju krwi w kończynach dolnych, czyli przewlekłej niewydolności żylnej. Często powodują ból, opuchliznę nóg i uczucie ich zmęczenia i ciężko

ści. Mogą prowadzić do przykrych konsekwencji, łącznie ze zmianami skórnymi i powikłaniami zakrzepowo zatorowymi. Dlatego osoby, które mają skłonności do powstawania żylaków, powinny skonsultować dolegliwość z lekarzem, aby jak najszybciej zastosować odpowiednią metodę leczenia.

Jedną z najbezpieczniejszych i małoinwazyjnych metod leczenia żylaków kończyn dolnych jest laserowa operacja żylaków EVLT, która zastępuje klasyczny zabieg chirurgiczny. Metoda laserowa może być stosowana po zakwalifikowaniu pacjenta w badaniu USG doppler żył. Zabieg może być wykonywany w każdym wieku. Laserowe zamknięcie żył wykonuje się za pomocą lasera diodowego, który emituje światło o długości fali 1470nm z wykorzystaniem światłowodu radialnego. Obecnie, ta metoda uważana jest jako najskuteczniejszy sposób leczenia żylaków kończyn dolnych.

Zalety zabiegu laserowego:

 •  mniejsze ryzyko powikłań niż w metodzie tradycyjnej
 •  wysoka skuteczność (nawet do 90%) w stosunku do metody tradycyjnej
 •  krótki czas zabiegu, zwykle 45-60 minut
 •  zabieg ambulatoryjny wykonywany w warunkach sali operacyjnej
 •  niewielki uraz pooperacyjny – małe nacięcie pod kolanem lub nakłucie żyły
 •  szybka rekonwalescencja pozwalająca wrócić do pracy nawet po 1-2dniach

Niewątpliwą dużą zaletą laserowych operacji żylaków kończyn dolnych jest także fakt, że pacjent bezpośrednio po operacji może wyjść do domu, gdzie od razu po zabiegu może wykonywać codzienne czynności. Powrót do pracy zawodowej uzależniony jest od wykonywanych zadań i możliwy jest już nawet po 24 godzinach po zabiegu.

Laserowe leczenie żylaków – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem zaleca się nie zażywać aspiryny ani innych leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz suplementów diety, a także odżywek wpływających na rozrzedzanie krwi.
Nie powinno się jeść i pić przez 6 godzin przed zabiegiem oraz usunąć owłosienie z nóg i z okolic pachwin. Jeśli pacjent zażywa jakieś leki na stałe, należy zgłosić lekarzowi, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Dodatkowo, należy  wykonać  następujące  badania:

 •  morfologia
 •  układ krzepnięcia (typu APTT i INR)
 •  grupa krwi

Zalecenia po zabiegu laserowego leczenia żylaków

W okresie po zabiegowym przez okres 4 tygodni, zalecane jest noszenie rajstop lub pończoch uciskowych, które wywierają na kończyny dolne stopniowy ucisk. Zaleca się również unikania gorących kąpieli oraz wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 2 tygodni po zabiegu. Wskazane są codzienne dłuższe spacery oraz odpoczywanie w pozycji leżącej i siedzącej z nogami uniesionymi nieco ku górze. Nie zaleca się natomiast długotrwałego przebywania w pozycji stojącej i siedzącej.

Laserowe leczenie żylaków – przeciwwskazania

 •  zaburzenia krzepnięcia krwi
 •  ciąża
 •  choroby nowotworowe
 •  stany zapalne
 •  cukrzyca w zaawansowanym stadium
 •  ograniczenie motoryczne uniemożliwiające wczesne, pozabiegowe uruchomienie pacjenta
 •  zakrzep lub zarośnięcie żyły uniemożliwiające skuteczne przeprowadzenie narzędzi wewnątrznaczyniowych przez naczynie

Ile kosztuje laserowe usuwanie żylaków?

Koszt takiego zabiegu w szpitalu Medfemina we Wrocławiu, mieści się w granicach 4000-6000 zł. Ostateczna cena zależy przede wszystkim od ilości niewydolnych żył pniowych oraz od stadium zaawansowania choroby. Gdy istnieją wskazania do laserowego usuwania żylaków na obydwu nogach, zdecydowanie korzystniejsze cenowo dla pacjenta jest wykonanie procedury na obydwu nogach jednocześnie. Do powyższej kwoty należy doliczyć koszt obowiązkowej konsultacji flebologicznej kwalifikującej do zabiegu – 300 zł. Zabieg laserowy jest najczęściej elementem tzw. zabiegów hybrydowych w czasie których oprócz ablacji laserowej przeprowadzana jest również zabieg miniflebektomii lub skleroterapia. Dlatego też koszt całego zabiegu ustalany jest indywidualnie w czasie konsultacji flebeologicznej kwalifikującej do zabiegu.

W szpitalu Medfemina  zabieg laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych przeprowadza doświadczony chirurg, flebolog:

 • dr n. med. Janusz Orzechowski

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

Zapraszamy do szpitala Medfemina we Wrocławiu, ul. Borowska 262.

tagi: laserowe leczenie żylaków wrocław, laserowe leczenie żylaków cena, minifleboktomia wrocław, skleroterapia wrocław, flebolog wrocław, chirurg wrocław, szpital chirurgiczny wrocław, usuwanie żylaków wrocław, usuwanie żylaków cena wrocław, usuwanie żylaków laserem wrocław
Call Now Button